У Туреччині Мармурове море покрилося товстим, щільним шаром сірого слизу. Про це повідомляє ВВС.
Слиз поширився уздовж узбережжя недалеко від Стамбула. Вона загрожує життю морських жителів і завдає шкоди рибалкам. За словами екологів, причиною його виникнення може бути зміна клімату і забруднення.
Слиз заважає працювати місцевим рибалкам, оскільки мул забиває човнові мотори і сітки. Він також перекриває доступ кисню рибам та іншим морським мешканцям, що призводить до їхньої смерті.
Слиз у Мармуровому морі є природним зеленим мулом, який виникає через те, що водорості перевантажені поживними речовинами в результаті спекотної погоди і забруднення води. Вперше його виявили в 2007 році, проте в цьому році явище стало найзначнішим за весь час.
Експерти розповіли, що за останні 40 років проблема загострюється. Також вони заявили, що слиз не тільки покриває поверхню моря, але і поширюється на глибину від 25 до 30 метрів.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зазначив, що постарається не допустити поширення слизу на сусідні моря. При цьому, турецький лідер упевнений, що виною всьому стічні води, які скидають у море.
Ердоган закликав чиновників провести розслідування, щоб встановити джерело забруднення. Уряд вже направив 300 осіб для перевірки. За словами президента, якщо слиз пошириться в Чорне море, проблеми будуть величезними, тому діяти потрібно швидко.
Професор Байрам Озтюрк із Турецького центру морських досліджень підкреслив, що проблема слизу не зникне сама і влада має вкласти значні кошти в програму очищення каналізаційних зливів зі Стамбула.
Вчені також вважають, що додатковим джерелом забруднення Мармурового моря є викиди, які перетікають з Дунаю в сусіднє Чорне море.
A thick, slimy layer of so-called ‘sea snot’ is spreading in Turkey's Sea of Marmara to the south of Istanbul, posing a threat to marine life and the fishing industry https://t.co/gmc8Ui24nE pic.twitter.com/EmfDiUAB1p
— Reuters (@Reuters) June 1, 2021
- В Арктиці морський лід стоншується в два рази швидше, ніж вважалося раніше.