У Twitter розійшовся хештег на підтримку Путіна. Значна частина постів з ним – з Індії

У соцмережі Twitter широко розійшовся хештег на підтримку Путіна #IStandWithPutin. Дослідники припускають, що пости з ним публікували боти, пише Агентство.Новини з посиланням на The New York Times.

Хештег #IStandWithPutin (я підтримую Путіна) став популярний в Twitter після вторгнення РФ в Україну. Судячи з графіку, який публікує NYT, хештег майже не використовувався до 2 березня, після чого його популярність серед інтернет-користувачів різко зросла на кілька днів.

Число повідомлень з таким тегом на піку 2 березня перевищувало 10 тисяч на годину, а 3 березня досягало 13 тисяч на годину.

NYT звертає увагу на те, що значна частина акаунтів, які підтримали Путіна, були зареєстровані в Індії. Протягом двох тижнів з початку війни в Україні частка користувачів з Індії серед авторів повідомлень з таким тегом становила близько 11%,

Професор близькосхідних досліджень і цифрових гуманітарних наук в університеті Хамада бін Халіфа Марк Оуен Джонс називає підозрілими акаунти, чиї повідомлення з хештегом ставали популярними.

Вони, зокрема, використовували стокові фотографії в якості аватарів, а інші їхні пости набирали низьке число лайків і ретвітів. Деякі акаунти при цьому, швидше за все, належали реальним людям, вважає аналітик.

У постах, які проаналізував Оуен, часто згадувалися теми націоналізму і лицемірства Заходу щодо теми війни.

При цьому значне число постів на підтримку Путіна було написано користувачами з Кенії, Нігерії та Південної Африки.

У Twitter повідомили, що компанія проводить розслідування, чи були повідомлення на підтримку російського диктатора скоординованою кампанією. Близько 100 акаунтів, що поширювали хештег #IStandWithPutin, були заблоковані.

На думку експерта з дезінформації Квінслендського технологічного університету в Австралії Тіма Грема, число поширючих російську пропаганду ботів в Twitter може бути в кілька разів більше, ніж було заблоковано.

У середині березня адміністрація Twitter заявила, що з початку вторгнення РФ в Україну соцмережа заблокувала понад 75 тисяч акаунтів за порушення правил про маніпулювання платформою і спам. У компанії відзначили, що поки не вважають заблоковані сторінки частиною скоординованої кампанії.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.