Отвори в черепі стародавнього тиранозавра рекса (Tyrannosaurus rex) допомагали йому охолоджувати мозок. До такого висновку прийшла група вчених з США, повідомляє журнал Science Alert.
Раніше вважалося, що в цих отворах розташовувалися м’язи, які допомагали рухати щелепою.
Фахівцям здалося дивним, що м’яз піднімається від щелепи, робить поворот на 90 градусів і йде поверх черепа. Вони вирішили з’ясувати справжнє призначення цих отворів і вивчили черепа алігаторів і інших рептилій.
Учені спостерігали за групою алігаторів з допомогою тепловізорів. Оскільки рептилії холоднокровні, температура їхнього тіла залежить від навколишнього середовища. Коли на вулиці ставало холодніше – отвори у черепах алігаторів ставали теплішими. І навпаки, коли температура повітря підвищувалася, в отворах спостерігалося її зниження.
Дослідники з’ясували, що такий «кондиціонер» можливий через розвинену систему кровоносних судин, які утворюють в тілі своєрідний внутрішній термостат. За їх словами, дослідження вказує, що подібна “система охолодження” була і у тиранозаврів.
Як повідомлялося, новозеландські вчені прийшли до висновку, що лох-неське чудовисько, швидше за все, було величезним вугром.