У Великій Британії вперше народилася дитина, яка має ДНК 3 людей

У Великій Британії вперше народилася дитина з ДНК трьох людей, двох батьків та донора. Про це повідомляє BBC.

Більша частина їхньої ДНК походить від батьків і близько 0,1% – від донорської жінки. Новаторська методика є спробою запобігти народженню дітей з руйнівними мітохондріальними захворюваннями.

Наразі народилося до п’яти таких дітей, але жодних подробиць про них не розголошується. Мітохондріальні хвороби невиліковні і можуть призвести до смерті через декілька днів або навіть годин після народження. Деякі сім’ї втратили багато дітей, і цей метод розглядається як єдиний варіант для них, щоб мати власну здорову дитину.

Мітохондрії – це крихітні відсіки всередині майже кожної клітини організму, які перетворюють їжу на придатну для використання енергію. Дефектні мітохондрії не можуть забезпечити організм енергією і призводять до пошкодження мозку, виснаження м’язів, серцевої недостатності та сліпоти.

Вони передаються тільки по материнській лінії. Отже, лікування мітохондріальним донорством – це модифікована форма ЕКЗ, яка використовує мітохондрії зі здорової донорської яйцеклітини. Однак мітохондрії мають власну генетичну інформацію або ДНК, це означає, що діти, які технічно з’являються в результаті, успадковують ДНК від своїх батьків і трохи від донора. Це постійна зміна, яка передаватиметься з покоління в покоління.

Ця донорська ДНК необхідна лише для створення ефективних мітохондрій, не впливає на інші ознаки, такі як зовнішність, і не є “третім батьком”. Ця методика була вперше застосована у Ньюкаслі, а 2015 року у Британії було ухвалено закони, що дозволяють створювати таких дітей.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.