В даний час здійснюється перший в історії вихід у космос жіночого екіпажу. Він здійснюється американськими астронавтами Христиною Кох і Джесікою Мейр. Про це повідомляє ВВС.
За даними NASA, жінки повинні замінити один із зовнішніх блоків живлення МКС. Робота розрахована приблизно на п’ять з половиною годин.
Електроінженер за спеціальністю Кох вже чотири рази виходила в космос, а ось для морського біолога Мейр цей вихід прем’єрний.
Завдання жінок – досягнення протилежної відсіку станції, Port 6, і заміна вийшовшого з ладу елемента, який потім передбачається відправити на Землю вантажним човниковим кораблем SpaceX Dragon.
Відомо, що раніше у відкритий космос виходили 13 жінок. Першої – радянська космонавтка Світлана Савицька. Вона вийшла в космос 25 червня 1984 року в парі з Володимиром Джанібековим з борту станції “Салют-7” і провела у відкритому космосі 3 години 35 хвилин.
У березні Nasa повідомили, що Кох вийде в космос разом з Енн Макклейн, але для неї вчасно не підготували скафандр, а в серпні розпочалося розслідування правдивості повідомлень про те, що Енн отримала доступ з МКС до банківського рахунку своєї колишньої партнерки. У підсумку від робіт її усунули.
Таким чином на борту МКС в якості бортінженера виявилася 42-річна океанолог Мейр.
Кох 40 років. Вона не тільки інженер, але і фізик. Працювала на NASA в галузі наукових розробок.