За фактом проникнення на військово-морську базу ВМС України в Одесі скандального блогера Станіслава Домбровського призначено розслідування. Про це в коментарі InfoResist повідомив начальник пресслужба ВМС Олег Чалик.
“Ніхто секретні об’єкти не знімав. У нас не було витоку секретної інформації. За даним фактом було призначено розслідування, за результатами якого будуть прийняті відповідні рішення”, – повідомив спікер Командування ВМС.
За даними InfoResist, командир корабля “Старобільськ” (судно типу “Айленд”) отримав догану за допуск на корабель сторонніх.
Водночас не ясно, як було встановлено, що фільмування секретних об’єктів не проводилася, коли повідомлення про затримання блогера немає.
Що не так з купанням скандального блогера на базі ВМС?
Військово-морська база це об’єкт, як і будь-яка територія військової частини, з обмеженим доступом який заборонено знімати, як зовні, так і всередині. Про що регулярно повідомляє Генеральний штаб. Відомство систематично рапортує про затримання операторів безпілотників і журналістів, які знімали військові об’єкти. Їх після затримання передавали в руки поліції і СБУ.
Корабель ВМС – це повноцінна військова частина і допуск людей на нього суворо регламентовано.
На судно не мають права проходити без відповідних дозволів навіть військовослужбовці з інших підрозділів (крім членів екіпажу), не кажучи вже про цивільних осіб. Це суворо регламентується законодавством, де чітко описано, хто і як може бути допущений на військовий об’єкт. На корабель без дозволу не можуть потрапити навіть родичі тих, хто там служить.
Більш того, членам екіпажу без дозволу прямого начальника заборонено навіть розмовляти з людьми, які знаходяться на пірсі або на сусідніх суднах. Також заборонено проносити на борт посилки – тільки після огляду на березі. Також закон зобов’язує огляд особистих речей осіб, які відвідують корабель, до і після. Чого не було зроблено, судячи з відео скандального блогера.
Особовому складу дозволено тримати на кораблях електронні прилади тільки з дозволу командира. Всі вони повинні бути зареєстровані і зберігатися в спеціально відведеному місці і видаватися у встановлений час.
Проникнення на військовий об’єкт – злочин
“Це взагалі бойовий корабель. Він вважається військовим об’єктом, який розрахований мінімально для службового користування, а взагалі – це гриф секретності. Тут взагалі контррозвідка повинна миттєво відреагувати на такий випад, аж до кримінальної відповідальності. Якщо там кадри, що містять держтаємницю, видно, припустимо, начинку або озброєння кораблів або бойових катерів, то це кримінальна відповідальність. Тут тепер питання до СБУ, наскільки швидко вони відреагують. А потім питання до військових: вони охороняли свої катери?”, – повідомив InfoResist колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов.