Вчені виявили в Північному льодовитому океані нове джерело парникових газів, які почали проникати на поверхню. Про це повідомляє The Guardian.
Міжнародна команда вчених на борту науково-дослідного судна «академік Мстислав Келдиш» виявила потужне джерело покладів метану на глибині 350 метрів у морі Лаптєвих поблизу Росії.
Дослідники помітили бульбашки газу на поверхні води. Поки більша частина метану розчиняється у воді, проте на поверхні моря газу вже в 4-8 разів більше норми. На думку вчених, поки малоймовірно, що це джерело матиме серйозний вплив на глобальне потепління, але “процес вже запущений”.
Великі замерзлі родовища суміші метану та інших газів в океані, відомі як гідрати, не новина для вчених, але поки особливої уваги до їх уразливості і наслідків вивільнення газу не приділяли. При цьому протягом 20 років з моменту вивільнення в атмосферу метан в 80 разів більше впливає на глобальне потепління, ніж вуглекислий газ.
Цього року море Лаптєвих вперше за весь час не замерзло в жовтні. Через те, що температура за останні роки почала значно підвищуватися, є ризик, що ці поклади газу почнуть вивільнятися і посилять процес глобального потепління.
- Кліматолог припустив, що глобальне потепління на планеті може наступити набагато швидше, ніж передбачалося раніше.
- У вересні в центрі Нью-Йорка встановили годинник, який відраховує час до кліматичної катастрофи.