У WhatsApp знайшли вразливість, яка дозволяє хакерам стежити за користувачами

whatsapp

У месенджері WhatsApp виявили вразливість в системі безпеки, завдяки якій хакери встановлювали на телефонах шкідливу програму для стеження за користувачами. Про це пише «BBC Русская служба».

Компанія після виявлення помилки проінформувала правоохоронні органи та експертів з безпеки. Також в WhatsApp порекомендували всім користувачам оновити програму до останньої версії з виправленою помилкою.

За даними Financial Times, шпигунську програму розробила ізраїльська фірма NSO Group, яку називають «торговцями кіберзброєю», оскільки вона спеціалізується на продажі своєї продукції спецслужбам. Головний продукт компанії – шпигунська програма Pegasus, яка здатна непомітно для користувача читати його повідомлення, включити мікрофон і камеру телефону, дізнаватися його місцезнаходження, а також передавати персональні дані.

Суть злому телефонів через WhatsApp полягала в тому, що на мобільний пристрій жертви надходив голосовий дзвінок, за допомогою якого встановлювалася шкідлива програма. При цьому установка відбувалася навіть якщо власник телефону не відповідав. Інформація про дзвінок могла і зовсім стертися з пам’яті телефону. Під атаку потрапляли як власники iPhone, так і смартфонів з ОС Android.

У NSO Group заявили, що Pegasus надають тільки державним агентам виключно для розслідування злочинів та боротьби з терористами. У NSO додали, що проведуть власне розслідування можливого зловживання програмним забезпеченням.

У WhatsApp припускають, що хакерська атака була націлена на конкретних людей. Помилку в месенджері виявили, коли на телефон одного юриста намагалися встановити вірусне ПЗ. Ім’я потерпілого не називають, але відомо, що він приїхав у Британію, щоб допомагати групі мексиканських журналістів, які критикують владу. Також він захищає дисидента з Саудівської Аравії, який проживає в Канаді. Після виявлення проблеми юрист подав в суд на NSO Group.

Правозахисники з Amnesty International також заявили, що в минулому виявлялися жертвами шпигунських програм, створених ізраїльською компанією. У зв’язку з цим вони направили петицію в суд Тель-Авіва до ізраїльського Міноборони, вимагаючи забрати ліцензію у NSO Group.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.