Французький виробник медтехніки Carmat S першим в Європі отримав ліцензію на продаж штучного серця. Про це повідомляє газета Figaro.
Повністю штучне серце використовуватимуть під час перехідного етапу при пересадці серця пацієнтам, у яких, наприклад, серцева недостатність останньої стадії. Компанія чекала дозволу протягом 10 років. Продаж планують відкрити у другій чверті 2021 року.
Робота зі створення штучного серця почалася 27 років тому. У 1993 році кардіохірург Ален Карпентьє звернувся з цією ідеєю до французького промисловця Жан-Люка Лагардера, власника компанії Matra, що виробляє аерокосмічне обладнання. Той надав Карпентьє кілька лабораторій та інженерів.
Зараз Airbus SE, яка згодом поглинула Matra, володіє 13% акцій Carmat, Карпентьє – лише 5,3%. 24 грудня акції Carmat злетіли на 46,6%. Це найзначніший приріст котирувань компанії з травня 2013 року.
Аналітик Portzamparc Мохамед Каабуні розповів Bloomberg, що штучне серце Carmat в потенціалі може мати дуже великий успіх. На його думку, до 2030 року річний обсяг продажів у Європі може досягти 700 млн євро.
При цьому генеральний директор Carmat повідомив, що планує налагодити виробництво в другу зміну, щоб збільшити випуск пристрою.
- Алгоритм штучного інтелекту під назвою ARTUµ виконав роль другого пілота при польоті американського висотного літака-розвідника U-2 Dragon Lady.