Шість років тому в Україні був прийнятий закон Про “Національне антикорупційне бюро”, при цьому країна досі перебуває на самому початку боротьби з корупцією. Про це йдеться в повідомленні Офісу президента.
В ОП зазначили, що побудова антикорупційної структури в Україні затягувалася роками, внаслідок чого Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу, якою встановлювалася відповідальність за незаконне збагачення, визнавши формулювання цієї статті таким, що порушувала презумпцію невинуватості особи.
У 2019 році НАБУ отримало право на прослушку і в країні запрацював Антикорупційний суд, проте суттєвих змін у боротьбі з корупцією так і не відбулося.
“Змінити це може тільки справжня воля народу. Щоразу, коли президент пропонує політичному середовищу посилити реакцію держави на корупцію, у відповідь отримуємо численні варіанти спекулятивного «ні». І тепер запитаємо безпосередньо у народу України. Тому що це і є основа нового формату нової країни”, – сказано в повідомленні.
У зв’язку з цим 25 жовтня в рамках всенародного опитування українців запитають про корупцію та способи її викорінення.
“Усвідомлюємо, що таке опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, однак дасть можливість кожному громадянину висловитися так, щоб політики це дійсно почули”, – резюмували в ОП.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що в рамках всенародного опитування 25 жовтня українців запитають про те, чи потрібно потрібно ввести довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах.