Представник президента в парламенті Руслан Стефанчук звинуватив партію Петра Порошенка «ЄС» у саботажі скасування депутатської недоторканності. Про це він заявив під час засідання підготовчої депутатської групи.
«Хочу довести до відома громадськості, що, на превеликий жаль, колишня партія БПП, яка очолювала комітет, через який проходив законопроект 7203, будучи ініціатором цього законопроекту, сьогодні не включила його в перехідні законопроекти, які переходять на 9-е скликання Верховної Ради», – заявив Стефанчук.
Мова йде про законопроект, який повинен внести зміни до статті 80 Конституції України і скасувати депутатську недоторканність.
«Так як це чітко відповідає законодавству України, що такі законопроекти відразу переносяться на наступне скликання Верховної Ради України. Тому я дуже прошу все ж таки прийняти всі заходи і прислухатися до власної совісті, щодо того, що ви ініціюєте цей законопроект, а потім ховаєтеся за дрібними маніпуляціями», – сказав представник президента в парламенті, звертаючись до глави парламенту VIII скликання Андрія Парубія та депутата від «ЄС» Руслана Князевича.
Стефанчук додав, що Парубій і Князевич самоусунулися від питання включення даного законопроекту до списку тих, які перейдуть у парламент нового скликання.
У відповідь на це нардеп Ірина Геращенко заявила, що партія Порошенка підтримувала скасування депутатської недоторканності у минулому скликанні парламенту. За її словами, необхідно вислухати позицію Парубія і Князевича.
«Ми звернулися до голови Верховної ради, щоб він дав публічне пояснення цьому. Чому саме цей законопроект не включено як перехідний. Тому ми так голосували сьогодні і тому таку поведінку демонстрували. Ми хочемо почути позицію двох людей, які належать до нашої політичної сили, чим вони керувалися, якими юридичними нормами», – сказала Ірина Геращенко.
У той же час депутат від партії «ЄС» Артур Герасимов заявив, що необхідно виключити можливість тиску на нардепів після скасування депутатської недоторканності.
«Багатьох депутатів VIII скликання викликають до правоохоронних органів і запитують, як вони голосували, і яку політичну позицію висловлювали», – сказав Герасимов.
Він додав, що це суперечить позиції Венеціанської комісії.