Удари по аеродромах у Бердянську та Луганську: названі втрати окупантів

Сили спеціальних операцій підтвердили атаку на аеродроми у Бердянську та Луганську, операція мала назву DRAGONFLY. Про це повідомляє пресслужба ССО.

У ході атак на аеродромах базувалася велика кількість техніки, боєприпасів та росіян. Ударами на двох аеродромах знищено дев’ять гелікоптерів різних модифікацій, спецтехніку, пускову установку протиповітряної оборони, склад боєприпасів. Також пошкоджено злітні смуги аеродромів.

«Склад боєприпасів у Бердянську детонував до 4 ранку. Детонація у Луганську тривала до 11 ранку. Втрати у живій силі противника складають десятки загиблими та пораненими. Тіла досі дістають з-під завалів», — додали у ССО.

Як повідомляє Defense Express, у РФ називають удар ЗСУ по летовищу в окупованому Бердянську найсерйознішим за весь час. Поки що неможливо оцінити, скільки саме гелікоптерів знаходилося на цій базі.

Зокрема, у Мережі є супутникові знімки за 29 вересня у високій якості. На них зафіксовано понад 20 гелікоптерів, серед яких можна ідентифікувати в основному ударні Ка-52. Усі машини розташовані у східній частині аеродрому на злітно-посадковій смузі та на кермових доріжках.

Останній публічний та доступний супутниковий знімок від Sentenel за 15 жовтня, який хоч і має досить погану роздільну здатність, але дозволяє помітити розміщення на аеродромі під Бердянськом також понад 20 об’єктів. Їхнє розміщення в тих же місцях дозволяє впевнено говорити, що йдеться про ті ж гелікоптери.

Тобто, у разі справді результативного удару ЗСУ могли завдати потужніших одночасних втрат ворожій армійській авіації. Враховуючи, що за весь час повномасштабної війни було вражено 317 гелікоптерів противника, знищення на землі під час одного удару понад 20 одиниць означає одномоментне знищення 6% від попередньої кількості.

Також залишається питання, чи міг бути використаний для удару ATACMS. Теоретично так, тому що за одним із найпрагматичніших сценаріїв його передача не повинна анонсуватися взагалі. Так само як не анонсувалась передача AGM-88 HARM чи Storm Shadow. Бо головною запорукою ефективності ударів є їхня несподіваність для ворога.

Також на користь цього може говорити те, що найлогічнішою ціллю для ATACMS, особливо в касетному виконанні, якраз і мають стати передові аеродроми ворога. Це дозволить не тільки знищити гелікоптери, а й відігнати їх від фронту. На фоні таких ударів РФ буде змушена відтягнути свою авіацію за дальність дії ATACMS, а це означатиме як мінімум значне зменшення її ефективності, кількості літаковильотів на день, призведе до зменшення бойового навантаження тощо.

Але справа в тому, що дальність до аеродрому в Бердянську від лінії фронту становить від 95 км. І така дальність цілком досяжна для деяких видів ракетного озброєння, яке було у ЗСУ і так.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.