Укладення договору з енергопостачальником: що змінилося в умовах нового енергетичного ринку?

Укладення договору з енергопостачальником: що змінилося в умовах нового енергетичного ринку?

Сама ідея договірних відносин існує вже давно. Ще за часів монополії обленерго і до них укладення договору на постачання електричної енергії було звичною процедурою для початку співпраці. Проте після набуття чинності положень Закону України «Про ринок електричної енергії» відбулися деякі зміни. Найголовніше – перехід до вільного енергетичного ринку, де вартість електроенергії формується за ринковими принципами на основі співвідношення попиту та пропозиції. Як це вплинуло на структуру договору? Як взагалі тепер виглядає процедура початку співпраці?

Як тепер обговорюються та затверджуються тарифи?

Хоча Законом та Правилами роздрібного ринку електричної енергії передбачена можливість встановлення вартості послуг постачання електроенергії шляхом переговорів постачальника та непобутового споживача, здебільшого використовується інший механізм.

Енергопостачальник формує одну або декілька комерційних пропозицій. В них зазначається інформація, в тому числі така, що має істотне значення для клієнта:

  • Вартість послуг постачання електроенергії. Іноді постачальник може використовувати диференційовані тарифи, які є гарним стимулом для споживача оптимізувати витрати;
  • Порядок сплати послуг з розподілу електроенергії. Ця вартість може бути включеною в тариф чи підприємство самостійно веде розрахунок з оператором розподілу;
  • Механізм та терміни сплати рахунків за спожиту енергію;
  • Термін дії договору та порядок його продовження та інша інформація.

Якщо споживач починає співпрацю з постачальником, то комерційна пропозиція виступає у ролі додатку до договору.

Що ще необхідно для співпраці?

Перш за все непобутовий споживач має укласти договір з оператором системи розподілу. Його укладення передбачає присвоєння комерційним точкам обліку на підприємстві унікальных ЕІС-кодів, що виступають у ролі ідентифікатора.

Після, потрібно надати пакет документів обраному постачальнику:

  • Витяг з ЄДРПОУ;
  • Підтвердження повноважень особи, що представляє компанію;
  • ЕІС-коди точок комерційного обліку;
  • Заяву-приєднання;
  • Будь-які інші документи, які можуть бути необхідні для укладення договору.

Якщо енергопостачальник надав підтвердження можливості підключення, можна укладати договір про постачання електричної енергії споживачу. Підключеним до постачальника клієнт вважається в день присвоєння або зміни особового рахунку у реєстрі енергопостачальника.

Варто звернути увагу на пункти, що регламентують порядок зміни постачальника чи компенсацію за небаланс. Законом та ПРРЕ не передбачені санкції за такі пункти, якщо решта положень сумлінно виконуються.

Енергопостачальник може змінювати певні положення, але відповідно до пункту 3.2.4. ПРРЕ має повідомляти про них не пізніше, ніж за 20 днів до початку нового розрахункового періоду.

Такий регламент захищає енергопостачальника від спонтанних рішень компанії-споживача та знижує ризик небалансу. З іншого боку для клієнта створені такі умови, що у разі змін положень договору він може змінити постачальника не порушуючи чинних нормативних вимог.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.