Тривалість життя українців на 12 років менша, ніж у жителів інших європейських країн. Про можливі причини такого явища розповіла академік НАНУ та директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України Елла Лібанова, передає Укрінформ.
За її словами, в Україні низька народжуваність, при цьому не спостерігається зростання тривалості життя. Лібанова вважає, що причина демографічних проблем полягає в небажанні громадян вести здоровий спосіб життя. Чималу роль в цьому процесі відіграє велика частина зайнятих у шкідливих і небезпечних умовах.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, серед основних причин високої смертності 50% припадає на спосіб життя. 20% припадає на екологію, ще 20% – на генетику, а 10% – на систему охорони здоров’я.
“Зокрема, з тим абсолютно неприпустимим способом життя більшості наших чоловіків пов’язано, що у нас різниця 10-11 років в тривалості життя чоловіків і жінок. До речі, це парадокс колишнього Радянського Союзу. Навіть в Естонії, Литві, Латвії гендерна різниця тривалості життя така ж жахлива”, – сказала Лібанова.
Дані Держслужби статистики свідчать про те, що за січень-серпень 2021 року населення України скоротилося на 245,9 тисяч осіб. Станом на 1 вересня 2021 року воно становило понад 41,3 млн осіб.
- У НАН заявили, що населення України значно скоротиться.