“Україні – мир, Росії – свобода”: В РФ люди масово виходять на мітинги проти війни

У Росії люди виходять на масові акції протесту проти війни з Україною, більшість із них – молоді люди. Про це повідомляє “УНН” із посиланням на радника міністра МВС Антона Геращенка.

За даними Геращенка, на антивоєнну акцію протесту в РФ вийшли жителі міст Омська, Томська, Іркутська і Єкатеринбурга. Всього мітинги пройшли в 21 місті Росії. За даними 66.RU, сьогодні в центрі Єкатеринбурга пройшов 11-й за рахунком мітинг проти війни з початку російського вторгнення. Зазначається, що силовики почали затримувати людей з перших хвилин акції.

Акцію в Омську відразу ж розігнала Росгвардія. У східній частині Росії також почалися мітинги проти війни. У Єкатеринбурзі поліція повалила учасника протесту проти війни в Україні в сніг. Журналістку, яка знімала ці дії, виштовхнули, заявивши, що вона заважає співробітникам поліції. За її словами, затриманого вдарили палицею.

На антивоєнних акціях в Росії 6 березня затримано вже понад 543 осіб в 21 місті. Всього з початку війни з Україною в РФ затримано 9015 осіб. У Twitter користувачі жартують, що в Санкт-Петербурзі в поліційних дільницях закінчилися місця для утримування і скоро людей почнуть просто випускати.

Як пише DW, ще до блокування Twitter в РФ користувачі соцмережі активно обговорювали, як переконати батьків не вірити пропаганді і не підтримувати війну в Україні. Багато хто ділився своїм досвідом, радив використовувати цитати знаменитостей, наводити факти. Студентський журнал Doxa 27 лютого випустив довідник про те, як сперечатися з пропагандистськими міфами про війну, Роскомнадзор його за це заблокував.

Одна з учасниць мітингу, 29-річна москвичка Олена, розповіла, що після її пояснення того, що відбувається, батько включив критичне мислення, а мама залишилася фанатиком путінської політики. Вона зазначила, що коли вона почала читати новини про війну в перші дні, їй стало дуже соромно і сумно. Щоб спробувати щось змінити, дівчина почала ходити на мітинги.

“Зараз я теж виходила на акції, я підписала все, що тільки можу підписати проти війни, я обговорюю з людьми, що вони зі своїми компетенціями можуть зробити, щоб хоч якось вплинути на ситуацію”, – додала вона.

За словами Олени, вона з друзями роздавала біля метро “Барикадна” зелені стрічки як символ миру і “це було навіть страшніше, ніж виходити на протест”. Вона пояснила, що у людей були на це різні реакції: один чоловік у віці підійшов до активістів зі сльозами на очах і попросив стрічку ще для своєї дружини. Також була жінка, теж у віці, проте вона почала кричати на всю вулицю, що вони “фашисти і їх треба вбивати”.

24-річний Антон із Підмосков’я розповів, що його затримали на одному з мітингів у центрі російської столиці, тому що він не послухався заклику “розійтися”.

https://twitter.com/ukrpravda_news/status/1500412507290230788?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1500412507290230788%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.pravda.com.ua%2Frus%2Fnews%2F2022%2F03%2F6%2F7328759%2F

“Мене обшукали, побили по ногах, сказали: “Зараз погеройствуєш тут”, випустили тільки вранці. Був суд. Суд постановив штраф 20 тисяч, буду подавати на апеляцію, мати цікавилася: “Поїхати з тобою? Як справи?”. Мабуть, ніяких суперечок не віщується”, – додав він.

26-річна Олена з Санкт-Петербурга підкреслила, що їй хочеться, щоб батьки не виправдовували м’ясорубку, яка зараз відбувається на території України.

“Я допускаю, що у різних поколінь можуть бути різні погляди на якісь речі, але не на ті, які відбуваються зараз”, – акцентувала дівчина.

  • Bellingcat пише, що військові ресурси РФ в Україні майже вичерпані і далі буде логістичний кошмар.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.