Українська громадськість звернулася до Байдена через “Північний потік-2”

Українські політики, громадські діячі, журналісти та активісти звернулися з листом до президента США Джо Байдена, в якому просять переглянути рішення про незастосування санкцій до компанії-оператора російського газопроводу “Північний потік-2“. Текст листа є в розпорядженні “Європейської правди“.

У листі наголошується, що заява США і Німеччини після домовленості про “Північний потік-2” ставить під загрозу допомогу американської сторони, яка раніше була інвестована в безпеку країн НАТО і трансформацію України, і не передбачає ефективних гарантій безпеки для країн, порушених проектом.

“Заява про “Північний потік-2″ означає, що в російський державний бюджет буде вкладено більше грошей, які використовуватимуть для фінансування зловмисних дій у США і військової агресії проти України”, – йдеться в листі.

Акцентується, що ці гроші будуть використовуватися для підтримки деспотичних режимів і придушення очікувань не тільки українців, а й білорусів, грузинів і будь-якого іншого сусіда РФ, який має намір зміцнювати власний суверенітет.

Вказується, що якщо газопровід запустять, Україна втратить важливий фактор стримування ескалації країни-агресора, і РФ зможе почати широкомасштабний наступ на Україну.

“Це дало б Росії більше можливостей шантажувати Україну і Європу, зупиняючи або скорочуючи поставки газу, і створило б умови для того, щоб Росія саботувала і завдавала значної шкоди українській газотранспортній системі або її сегментам, щоб унеможливити транзит газу через Україну”, – йдеться в листі.

Автори звернення просять скасувати до середини серпня відмову від санкцій щодо Nord Stream 2 AG і повністю виконати їх відповідно до американського законодавства.

“Північний потік-2” збагатить і розширить можливості ділових кіл у Європі, які служать апологетами авторитарної політики Путіна. Це також дало б Путіну додаткові ресурси для “найму” більшої кількості західних політиків, таких як Герхард Шредер і Франсуа Фійон”, – йдеться в листі.

Автори висловили впевненість, що це не можна назвати боротьбою з корупцією і це надасть можливість Путіну і далі підштовхувати Європу.

“Це не той шлях, по якому Америка повернулася. Буде дуже важко повірити у відновлення влади демократії без перегляду вашого рішення”, – йдеться в листі.

Серед підписантів листа – нардепи Світлана Заліщук, Ярослав Юрчишин, Марія Іонова, Соломія Бобровська, директорка Центру “Нова Європа” Олена Гетьманчук, голова правління Фонду DEJURE Михайло Жернаков та інші. Загалом лист підписали 47 осіб.

  • Німеччина і США уклали угоду по “Північному потоку-2», згідно з якою Берлін зобов’язався вживати заходів у разі спроб РФ використовувати енергоносії в якості зброї проти України.
  • Міністр закордонних справ Литви назвав дорогою помилкою угоду по “Північному потоку-2”.
  • Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про незгоду з позицією США і Німеччини з питання газопроводу.
  • Німеччина заявила про готовність провести консультації з Україною щодо СП-2.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.