Україна домовилась із Польщею про розблокування транзиту своєї агропродукції. Названо нові правила

Україна й Польща під час переговорів у вівторок досягли порозуміння щодо транзиту української сільгосппродукції зерна польською територією після того, як Варшава припинила його разом із забороною на імпорт. Про це оголосила віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки України Юлія Свириденко, повідомляє “Європейська правда”.

“За результатами переговорів було вирішено, що транзит українських товарів через територію Польщі буде розблоковано у ніч з четверга на п’ятницю (у ніч проти 21 квітня – ред.)”, – заявила Свириденко.

Віцепрем’єрка наголосила, що Київ розуміє ситуацію польських фермерів так само, як і польська сторона розуміє становище українських фермерів, які страждають від повномасштабної війни Росії проти України.

“Зрештою, першопричина цієї ситуації є саме російська агресія. І ми зробимо все, щоб Росія не скористалася з ситуації”, – наголосила вона, додавши, що польська сторона поінформувала про технічні аспекти транспортування української продукції територією Польщі.

Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус підтвердив досягнення з Україною домовленості щодо відновлення транзиту. Про це пише RMF FM.

За словами Телуса, зернові вантажі з України, які проходять через Польщу, будуть супроводжуватися і контролюватися за допомогою системи SENT, тобто опломбовуватися GPS-трекерами. Це дасть можливість відстежувати їх, щоб з’ясувати, чи справді вони покинули Польщу.

Польський міністр запевнив, що “жодна тонна української сільськогосподарської продукції не залишиться в Польщі”. “Кожен транспорт буде супроводжуватися конвоєм через Польщу протягом певного часу”, – додав він.

Варшава очікує, що таким чином до липня 2023 року надлишки зерна – близько чотирьох мільйонів тонн – будуть вивезені з Польщі, щоб звільнити місце для нового врожаю.

Своєю чергою міністр розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда наголосив, що після перетину польського кордону вантаж не зможе змінити пункт призначення, “тобто не можна буде зупинитися на будь-якому митному пункті, задекларувати товар і виставити його на ринок”.

“Ми зберігаємо заборону на ввезення товарів до Польщі, але дозволяємо проходження товарів через Польщу до чотирьох польських портів і до іншої європейської країни”, – уточнив Буда, додавши, що уряд Польщі хоче закріпити це рішення на рівні ЄС.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.