Посольство України в Бразилії направило запити в бразильські державні інститути, які є партнерами компаній-виробників вакцини від коронавірусу, щодо експорту препарату. Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на лист українського посла, адресований МОЗ та Міністерству закордонних справ України.
У документі посол України в Бразилії інформує українські відомства про іноземних виробників, які тестують вакцину від COVID-19 на бразильській території.
Окрім того, дипломат попереджає уряд України, що влада Бразилії в першу чергу задовольнятиме потреби вітчизняного ринку, а це понад 210 млн осіб. До того ж Бразилія не є виробником вакцин, а лише тестує їх і закуповує суміші для подальшого виробництва в країні.
Станом на кінець вересня, на території Бразилії завершувалися випробування чотирьох вакцин, які вважаються найперспективнішими в боротьбі з вірусом. У листі перераховані такі препарати:
- Вакцина ChAdOx1 nCoV-19, розроблена Оксфордським університетом і британською компанією “AstraZeneca”. Партнером у Бразилії виступає державний інститут імунобіологічних технологій “Bio-manguinhos”. Вакцина буде готова для дистрибуції в першому кварталі 2021 року. Ціна за дозу становить 3-4 дол.
- Coronavac, розроблена китайською компанією “Sinovac Biotech”. Партнер у Бразилії – державний інститут “Butantan”. До кінця року Інститут має отримати 46 млн доз вакцини, до березня 2021 – ще 15 млн доз. Препарат має стати доступним для населення з січня 2021 року.
- BNT162b2, розроблена американською компанією Pfizer і німецькою BioTech. На початку серпня почалися тести даного препарату в Бразилії. Наприкінці вересня компанії вели переговори з урядом про отримання доз цієї вакцини.
- Ad26.COV2.S, розроблена американською компанією “Jassen-Cilag”, яка входить до групи Johnson&Johnson. 18 серпня Національне агентство санітарного нагляду дозволило проводити в Бразилії третій етап тестування вакцини.
Посольство України в Бразилії направило запити в Бразильські державні інститути “Biomagniunhos ” і” Butantan ” щодо перспектив експорту вакцин, але відповіді ще не отримало.
Також у листі українського посла повідомляється, що в серпні уряд бразильського штату Парана підписав меморандум з Російським фондом прямих інвестицій для проведення досліджень російської вакцини “Sputnik-V”. 11 вересня уряд штату Баїя уклав угоду з Російським фондом щодо поставок 50 млн доз даної вакцини.
- Американська компанія Johnson & Johnson може провести в Україні масштабні випробування вакцини від коронавірусу.