Україна виграла у Коломойського Стокгольмський арбітраж у справі “Укрнафти” на $6 млрд

4 лютого Стокгольмський арбітражний трибунал відхилив вимоги позивачів міноритарних акціонерів ПАТ “Укрнафта” (три офшорні компанії, пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським), які судилися з Україною і хотіли стягнути з неї понад 6 млрд доларів. Про це повідомляє міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці в Facebook.

“Панове Коломойський, (Геннадій) Боголюбов і (Ігор) Палиця хотіли стягнути з України понад 6 млрд доларів США і звернулися з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Після майже 6 років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив. Відмовив повністю”, – підкреслив Малюська.

Він написав, що ще в 2015 році три кіпрські офшорні компанії “Littop Enterprises Limited”, “Bridgemont Ventures Limited” і “Bordo Management Limited”, кінцевими бенефіціарами яких є Коломойський, Боголюбов і Палиця, звернулися в Стокгольмський арбітражний трибунал з позовом до України.

Три позивачі володіють 40,1009% компанії “Укрнафта”. Крім понад 6 млрд доларів вони вимагали стягнути з держави і відсотки, нараховані на цю суму. Кілька разів рішення Стокгольмського арбітражу відкладалося. На думку Малюськи, Коломойський і його соратники щось підозрювали і затягували процес.

“Нафтогаз України” належить 50% +1 акція “Укрнафти”. Групі компаній, пов’язаних із колишніми акціонерами “Приватбанку”, серед яких зокрема Ігор Коломойський – близько 42% акцій.

Кіпрські офшори Коломойського і Боголюбова стверджували, що, на їхню думку, існують чотири основні причини для позову до України:

  • експропріація газу, видобутого ПАТ “Укрнафта” або купівля такого газу за заниженими цінами з боку НАК “Нафтогазу України” протягом декількох років;
  • зміна корпоративної структури ПАТ “Укрнафта” в результаті зміни кворуму для проведення Загальних зборів акціонерів з 60% до 50%;
  • відсторонення осіб, призначених інвесторами, від управління ” Укрнафтою”;
  • збільшення рентної плати за використання надр.

Юридичними підставами для позову кіпрські компанії називали порушення Україною своїх міжнародно-правових зобов’язань перед інвесторами, які виникають з Енергетичної хартії.

  • Шведський економіст Андерс Аслунд, який назвав Коломойського бандитом, виграв у нього судову справу.
  • Суд Англії зобов’язав Коломойського і Боголюбова заплатити 1 млн фунтів стерлінгів “ПриватБанку”.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.