Автор законопроекту “Про протидію лихослів’ю” народний депутат Ольга Богомолець розповіла про мету цього документа, передає Українська правда.
За її словами, цей закон виключно про публічних осіб, публічний простір та про ЗМІ.
“У цьому законі пропонується дати визначення лихослів’я, визначення алфавітного порядку слів, які не можна вживати в публічному просторі публічним особам”, – сказала вона, виступаючи у Верховній Раді.
“Наступне, спеціальна компонента має бути щодо ЗМІ та Інтернету. Дуже часто одну літеру замінюють певними значками. Від цього значення слова не змінюється, а просто начебто його немає, але всі знають про що мова”, – додала нардеп.
Також вона розповіла, що законопроект передбачає запровадження адміністративних штрафів для ЗМІ.
“Ці штрафи будуть стосуватися ЗМІ. Це 10% від ліцензійного збору за виплати по аудіо трансляції. Що стосується фізичних осіб, то це штрафи від 3 до 7 неоподаткованих мінімумів (54-99 грн), або виправні роботи із відрахуванням частини заробітку”, – сказала вона, додавши, що гроші від штрафів повинні йти в Український культурний фонд.
За словами Богомолець, ЗМІ повинні нести відповідальність, якщо вони ретранслюють нецензурну лексику спікерів.
Також на її думку, цей законопроект є частиною боротьби за чистоту української мови.
“Приймати закон про українську мову і не вичищати мову від абсолютно не притаманних українській культурі… це не наше, не українське, це ще один аспект. Українці ніколи не лаялись і не вживали лайку нижче пояса. Для України характерний абсолютно інший пантеїстичний вимір лайки. Давайте повертатися. Хочете лаятись – лайтесь українською”, – сказала Богомолець.
Як повідомлялося, у Верховній Раді в середу зареєстрували законопроект про очищення української мови від нецензурної лексики – “Про протидію лихослів’ю”.