Українські пілоти посадили вертоліт на кратер найпотужнішого вулкана Африки

Екіпаж вертольота Мі-8 українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго успішно виконав складне завдання по забезпеченню роботи групи вчених, які досліджують вулкан Ньямлагіра. Про це повідомляється на сайті Міноборони.

Зазначається, що українські пілоти здійснили висадку вулканологів на кратер активного вулкана, висота якого сягає трьох кілометрів.

Як розповів льотчик-снайпер, підполковник Володимир Прокопенко, в той час, коли був запланований політ, повітряні маси в районі вулканів-сусідів Ньямлагіра і Ньїрагонго досить нестабільні. Спостерігається досить серйозна турбулентність.

За його словами, під час польоту навколо кратера вулкана їм довелося зіткнутися з сильним попутним вітром, швидкість якого досягала 90 км/год.

Небезпека підстерігає і під час посадки на поверхню кратера, оскільки пласти застиглої вулканічної лави є досить крихкими і можуть провалитися під значним тиском. І щоб мінімізувати цей ризик, пілоти проявили ювелірну точність керування повітряним судном.

Після висадки вчених Мі-8 повернувся на аеродром і перебував у режимі очікування. Через кілька годин екіпаж вертольота забрав дослідників, успішно завершивши ще одне завдання Місії.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.