Українські полярники знайшли в Антарктиді «загублену» льодовикову печеру, яка виявилася утричі більша, ніж вважалося раніше. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.
Вхід у печеру знайшли учасники 24-ї Української антарктичної експедиції (УАЄ), які зараз перебувають у річній «зимівлі» на антарктичній станції Академік Вернадський. Керівник експедиції Ігор Дикий розповів, що вхід в печеру був з протилежного від станції острова, під вершиною льодовика, але за кілька років вхід завалило.
«Тому ми вирішили зайнятися пошуками входу в печеру. Було кілька невдалих спроб знайти його з боку протоки Пенола. А ось в льодовику з боку британської бази-музею – будиночка Ворді – нам пощастило, ми знайшли вхід у «загублену» печеру», – пояснив Дикий.
Полярники дуже здивувались, побачивши, що печера утричі більша, ніж вважалося раніше. Загальна довжина ходів складає близько 200 метрів, розташованих у три поверхи.
На нижньому маршруті полярники знайшли замерзле озеро, а потім величезний майданчик висотою 12 м і шириною 8 м. У цьому залі учасники експедиції також побачили підлідну річку і два озера. З водойм були відібрані вода і лід для гідрохімічного аналізу та подальших досліджень.
Окрім цього, на глибині близько 20 м полярники знайшли в одній з льодових брил перо птаха. На їхню думку, воно не належить пінгвіну, оскільки має широке опахало. Зразки пера досліджують і доставлять в Україну для подальшого аналізу.
Нагадаємо, що українські геологи, що працювали в антарктичній експедиції, виявили осадові породи, які можуть істотно вплинути на уявлення світу про вік материка.