Український поштовий сервіс META опинився в реєстрі сайтів, які співпрацюють з ФСБ

Український безкоштовний сервіс електронної пошти webmail.meta.ua, створений на базі пошуковика META, внесли до реєстру організаторів поширення інформації (ОПІ). Про це пише російський проект «РосКомСвобода».

Зазначається, що META став першим українським інтернет-ресурсом, який погодився надати свої дані Роскомнагляду для внесення в цей реєстр.

Крім того, як пише «РосКомСвобода», інтернет-сервіс, зареєстрований Роскомнаглядом як ОПІ, зобов’язаний збирати, зберігати та надавати інформацію про дії користувачів на своєму ресурсі уповноваженим російським держорганам.

Так, ФСБ може зажадати всі контакти користувача адресної книги, електронної пошти, дані про кількість та обсяг повідомлень, про всі авторизації через сторонні сервіси, про ведення особистого листування всередині інтернет-ресурсу та інші метадані.

“Цілком можливо, що з META сталася схожа ситуація, як з деякими іншими іноземними сервісами, коли Роскомнагляд вносив їх до реєстру без попередження про те, які обов’язки на них покладаються, проте в публічному полі власники сервісу поки ніяк свої взаємини з російськими силовиками та наглядовими органами не коментували”, – пише «РосКомСвобода».

Оновлення. Пізніше в МЕТА відреагували на появу їх компанії з списку.

“Про те, що відомості про наш сервіс містяться в реєстрі Роскомнадзора, ми дізналися з публікацій українських ЗМІ. Наскільки ми розібралися,
там знаходиться загальнодоступна інформація – доменне ім’я, контакти. Ніякого згоди на співпрацю з Роскомнадзором наша компанія не давала. Природно, що ніякої інформації про користувачів ніяким іноземним організаціям ми ніколи не передавали і не плануємо передавати. У Роскомнадзор нами відправлений запит про видалення інформації про наші послуги”, – повідомив InfoResist Олексій Чуксін, директор з маркетингу інтернет компанії МЕТА.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.