Український сержант допоміг капітану армії США втілити мрію – пробігти марафон

Американські десантники «Клекотливі орли» завершують місію в Україні. З 2 травня близько 150 військових 101-ї повітряно-десантної дивізії армії США тренували українських військових за стандартами НАТО у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (Яворівський полігон). Крім спільних навчань, обміну досвідом, були також соціальні проекти та спортивні досягнення. Український сержант тренував для участі в біговому марафоні американського капітана, повідомляє Радіо Свобода.

Капітан армії США Олеся Роан – українського походження. Вона повертається з місії в кращій спортивній формі і з вищим рівнем української мови.

«Я тут почала гарніше розмовляти українською мовою. Моя мама – українка, але ми вдома українською не розмовляли, лише англійською. Я чула українську, коли мама говорила телефоном із рідними», – говорить Роан.

А ще капітан американської армії зуміла в Україні пробігти марафон, подолавши 42 кілометрів. Забіг відбувся в жовтні в Києві. У марафоні брали участь близько 17 000 людей з різних країн світу. До забігу на таку велику відстань її готував український сержант Максим Вілюра. Тренування проходили протягом 4 місяців.

«Я дуже хвилювалась, бо це повний марафон. Я бігла пів марафони і ніколи достатньо не тренувалась, щоб пробігти аж 42 кілометри. Це був мій персональний рекорд. Я спільно працювала з українським тренером. Хвилювалась, бо знала, що у багатьох людей на середині забігу трапляються спазми м’язів і у мене були. Тренер мені підказав, який взяти темп, мені це допомогло. Я старалась концентрувати погляд на дерева, лише не думати про дистанцію, про спазми у м’язах. Для американської армії важлива добра спортивна форма. Ми щомісяця долаємо марш 23 кілометри з вантажем на плечах. Цей марафон в Україні на 42 кілометри багато для мене означає, я вдячна українському тренеру. Я їду з найкращими враження від України та українців», – зазначила капітан американської армії.

фото Радіо Свобода

Для Максима Вілюри щоденні заняття спортом, участь у марафонах – стиль життя. З капітаном Роан познайомився під час підготовки на Яворівському полігоні.

«Коли я тренуюсь з людьми, то пояснюю їм всі речі, як організм має звикнути, як може перелаштуватись на біг, людині мусиш пояснити все буквально. Я фанат марафону і спорту, студіював, читав, із власних помилок робив висновки і досвіду інших людей. Я брав участь у марафоні у жовтні, але, радше, як тренер, щоб допомогти капітану Роан добігти. Мені було важливо, щоб ми добули до кінця марафон і не травмувались. І нам це вдалось… », – розповів український сержант.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.