Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) 1 квітня передасть Офісу президента звернення з вимогою скасувати закон про примусову зміну назви церкви. Про це повідомляється на сайті УПЦ.
“Віруючі УПЦ прийдуть в Офіс президента, щоб особисто передати коробки зі зверненнями, оскільки на листи, передані поштою влада не відреагувала”, – заявив голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент.
Зазначається, що звернення до президента Володимира Зеленського, Кабміну та інших інститутів влади підписали 1 млн 60 тисяч 238 українців.
Представники УПЦ МП заявили на прес-конференції про “рейдерські напади від представників ПЦУ”, а також про “грубі порушення прав віруючих УПЦ МП” і закликали представників влади забезпечити права віруючих усіх конфесій.
“Наша зустріч сьогодні – це спроба ще раз зруйнувати той інформаційний вакуум, який штучно створюється, штучно замовчуються всі випадки порушення фундаментальних прав громадян України. І тому ми закликаємо ЗМІ звертати увагу на ситуацію, що склалася», – сказав Климент.
Він також запевнив, що українці, які підписали звернення, є лише невеликою частиною тих, хто вірний УПЦ, і тому влада повинна прислухатися до своїх громадян.
В ОП “Українській правді” повідомили, що це питання не в компетенції президента і звернення буде направлено Кабміну.
- 10 листопада 2018 року в УПЦ МП заявили про неможливість перейменування в РПЦ.
- Закон про перейменування церкви в Україні був прийнятий 20 грудня того ж року і підписаний 22 грудня тодішнім президентом Петром Порошенком.
- 26 січня 2019 року Міністерство культури оприлюднило перелік релігійних організацій, які мають змінити назву.
- У червні 2019 року УПЦ МП просила Окружний адміністративний суд Києва скасувати реєстрацію Київської митрополії ПЦУ.
- У листопаді 2020 року Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що в Україні більше немає УПЦ МП і єдина канонічна церква в нашій країні – ПЦУ.