Уряд погодив підписання угоди між Україною та США про корисні копалини

Кабінет міністрів України ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди зі США про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови України, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Незабаром Україна зробить важливий крок в межах реалізації Плану перемоги. Буде підписана угода зі Сполученими Штатами Америки про створення Інвестиційного фонду відбудови… Сьогодні уряд ухвалює рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та Сполученими Штатами”, – сказав Шмигаль на засіданні уряду в середу.

За словами прем‘єра, в результаті роботи переговорних команд ця угода стала значно кращою.

“В угоді більше немає ані боргу у 500 мільярдів доларів або будь-якого іншого. Більше немає несправедливого пункту про те, що за кожен 1 долар нової допомоги Україна має віддавати 2 долари. Немає несправедливих позицій, що фонд належатиме тільки одній Америці, тепер мова йде про спільне володіння фондом – України та Америки”, – додав він.

Шмигаль зазначив, що загалом угода матиме шість ключових позицій:

  • Україна та США створюють Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю та спільно управлятиметься урядами обох наших країн.
  • Українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються ні у власність США, ні будь-кому іншому.
  • Україна буде вносити до Фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природно-ресурсних активів.
  • США робитимуть внески до Фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, критично важливих для відбудови України.
  • Зібрані Фондом кошти будуть інвестуватися виключно в проекти відбудови України. Фактично йдеться про Фонд для майбутніх поколінь українців.

“Шосте, ще один важливий акцент — в угоді враховані наші зобов’язання в межах євроінтеграційного процесу. Тобто жодних протиріч і суперечностей з нашими євроінтеграційними зобов’язаннями не виникатиме. Таким чином в результаті підписання угоди Україна отримує подвійну вигоду”, – додав прем‘єр.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.