Кабінет міністрів підтримав пропозицію щодо затвердження алфавіту кримськотатарського народу на латинській графіці. Про це повідомляє прес-служба Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій.
В уряді підкреслили, що затвердження латинської графіки для кримськотатарського алфавіту – це вже друге фундаментальне рішення в 2021 році після прийняття закону про корінних народів.
Підкреслюється, що кримськотатарський народ чекав даних рішень 30 років і ця робота є системною. Перехід на латиницю називають одним із стратегічних кроків.
Під час планування переходу кримськотатарського алфавіту на латиницю було проведено безліч консультацій з лінгвістами, авторами, педагогами та художниками. При цьому перехід на латиницю підтримують люди, що знаходяться в тимчасово окупованому Криму.
В уряді зазначили, що тепер створені можливості слід реалізовувати на практиці – в медіа, культурі та освіті.
Повідомляється, що освіта кримськотатарською мовою буде переведена на латинську графіку вже з 1 вересня 2025 року. Затверджений латинський алфавіт включає в себе 31 букву.
При цьому наголошується, що таким чином кримськотатарський народ зможе розвиватися в більшій гармонії з тюркськими народами, які також перейшли на латинський алфавіт після 1991 року. Кожен кримський татарин буде відчувати себе впевненіше в Туреччині, Казахстані, Азербайджані або Узбекистані. Також в уряді нагадали, що серед цих держав є стратегічні партнери України.
- Олексій Данилов вважає, що Україні варто перейти з кирилиці на латиницю, а діти з садка повинні вчити англійську мову.