Українців, які прибули чартерним рейсом з китайського міста Санья у Київ, не поміщатимуть в карантин через епідемію коронавірусу в Китаї. Про це повідомив виконуючий обов’язки гендиректора Центру громадського здоров’я Ігор Кузін на брифінгу в кризовому Українському медіа-центрі.
У всіх пасажирів, яких евакуювали з Китаю літаком МАУ, тільки вимірювали температуру. За словами Кузіна, це поки що всі запобіжні заходи, які застосовуються.
«Карантин або ізоляція пасажирів не призводить до підвищення ефективності виявлення нових випадків, так і до стримування поширення епідемії. За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського центру розрізняють два можливих типи контакту, це контакт низького та високого ступеня ризику. Перебування в Китаї й навіть переліт з хворим віднесено до низького ступеня ризику», – пояснив він.
Кузін зазначив, що Центр громадського здоров’я почав роздавати опитувальники, які направляються прямими рейсами з Китаю.
«Вся інформація зберігається на рівні лабораторного центру на повітряному транспорті. При необхідності пасажирів можна буде зателефонувати, щоб повідомити їм про профілактичні заходи, які вони повинні проводити», – сказав в. о. гендиректора Центру.
Наразі зібрана інформація з двох літаків – це близько 400 осіб, разом із членами екіпажу.
Зазначимо, що згідно з європейськими рекомендаціями, пасажирам необхідно регулярно вимірювати температуру протягом 14 днів. Кузін наголосив, що це можна робити самостійно, а у разі підвищення температури потрібно надіти маску і звернутися в лікарню.
У той самий час по всьому світу пасажирів, які прибули з Китаю або контактували з інфікованими, відправляють в карантин. Зокрема, у Баварії через контакт з інфікованою коронавірусом китаянкою близько 90 людей помістили у карантин. В Італії 6 тис. пасажирам лайнера заборонили висаджуватися на берег через можливу загрозу спалаху вірусу в пари з Китаю.
Сьогодні, 30 січня, в аеропорту “Бориспіль” приземлився літак з 158 українцями, які перебували в китайському Санья. Деякі з них здивувалися, що їх не зустріли медики в скафандрах. Один з пасажирів заявив, що лікар, який вимірював температуру, був навіть без маски.
Нагадаємо, за останніми даними, у Китаї від нового типу коронавірусу померли вже 170 осіб, заражені – понад 8 тис. жителів. Випадки захворювання інфекцією зафіксовані в 18 країнах.