В аеропорту Єгипта затримали британського робота-художницю Ай-Ду, яка прибула в країну для участі у виставці сучасного мистецтва біля пірамід Гізи. Єгипетська влада підозрює робота в шпигунстві через вбудовану камеру в очах, повідомляє The Guardian.
Творець і представник робота-художниці Едайн Міллер розповів, що його винахід утримували 10 днів. Британський посол “працював ночами безперервно”, щоб звільнити Ай-Ду, і 20 жовтня вона опинилася на волі.
Влада Єгипета запідозрила, що художниця може бути частиною шпигунського плану, оскільки в неї вбудований модем і камера. Однак камери в очах Ай-Ду потрібні їй для малювання, ґрунтуючись на алгоритмічних реакціях на її спостереження.
Крім того, занепокоєння єгипетських прикордонників викликала і здатність робота вести розмову.
Міллер зазначив, що ситуація із затриманням виникла через те, що люди бояться роботів.
«Але ситуація іронічна, тому що мета Ай-Ду — попередити про зловживання технологічним розвитком, а її затримали тільки через те, що вона робот», – сказав він.
Під час тримання під вартою робот-художниця була вимкнена, тому її творець сподівається, що інцидент не сильно травмував Ай-Ду.
Завдяки втручанню дипломатів вдалося зберегти камери в очах робота-художниці. Тепер вона візьме участь у виставці “Вічність – це зараз” на тлі пірамід Гізи, де представить глиняну скульптуру-автопортрет триногого робота, що демонструє можливі генетичні модифікації людини.
Ай-Ду створили британські винахідники у 2019 році. Її назвали на честь першої в світі жінки-програміста Ади Лавлейс.
- Samsung представила домашнього робота, який може налити вина, прибрати одяг і мити посуд.