У двох європейських країнах заявили про стабілізацію ситуації з коронавірусом і намір послабити карантинний режим, щоб поступово повернутися до звичайного життя.
Австрія
Сьогодні, 6 квітня, федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц повідомив, що уряд планує послабити карантинні обмеження в країні, запроваджені через пандемію коронавірусу. Про це він сказав на прес-конференції, передає австрійське агентство APA.
Уряд Австрії склав попередній план, який передбачає поступове ослаблення карантину. У разі стабілізації ситуації з коронавірусом вже з 14 квітня відкриються маленькі магазини, будівельні й садово-паркові лавки.
З 1 травня в Австрії можуть відкрити всі магазини, торгові центри та салони краси, однак за умови дотримання суворих гігієнічних норм.

Ресторани та готелі, згідно з урядовим планом, будуть закриті до середини травня. А ось заборона на масові заходи залишиться чинною до кінця червня.
«Швидка та обмежувальна реакція (на епідемію коронавірусу, – ред.) дає нам можливість швидше вийти з кризи <…>. Але тільки в тому випадку, якщо ми надалі будемо дотримуватися заходів. І будемо залишатися такими ж об’єднаними, як раніше», – зазначив Курц.
Згідно з даними Університету імені Джонса Хопкінса, станом на 6 березня, в Австрії зафіксовано понад 12 тис. 160 випадків зараження коронавірусом, 220 летальних випадків та 3 тис. 463 випадки одужання.
При цьому напередодні APA повідомляло, що в країні за останню добу зареєстровано більше одужавших, ніж заражених.
Також вперше з початку епідемії в Австрії не спостерігалося збільшення кількості пацієнтів, які потребують інтенсивної терапії.
Литва
Президент Литви Гітанас Науседа після зустрічі з прем’єром країни Саулюсом Сквернялісом заявив, що після великодніх свят буде ухвалено рішення трохи пом’якшити умови карантину.
За словами Науседи, в Литві стабілізується ситуація з епідемією COVID-19, але умови карантинного режиму слід послабляти поступово, щоб не допустити нового спалаху коронавірусу.
Президент пояснив, що про позитивні тенденції свідчить показник, за який час подвоюється кількість заражених коронавірусом людей.
«Показник, який широко використовується у міжнародній практиці – протягом якого часу, скількох днів кількість заражених коронавірусом людей збільшується вдвічі – ця тривалість збільшується і незабаром вона може досягти того рекомендованого періоду 12-14 днів, який вважається хорошим початком старту для зменшення термінів карантину і певного повернення економіки до нормального порядку», – пояснив Науседа, передає Delfi.
Він додав, що наразі «дуже важливо не допустити фатальну помилку», послаблюючи обмеження для бізнесу.
«Ось чому навіть у тому випадку, якщо після Великодня буде ухвалено рішення трохи пом’якшити умови карантину, це повинно робитися дуже вибірково, з урахуванням конкретної галузі економіки, конкретних загроз і, звичайно, за умови дотримання необхідних заходів безпеки», – додав литовський президент.
Науседа зазначив, що стабілізувати ситуацію вдалося завдяки усвідомленню загрози вірусу і введенню обмежувальних заходів на ранніх стадіях пандемії.

Рішення про зняття заборон буде розглянуте урядом у середу, 8 квітня.
За даними Міністерства охорони здоров’я Литви, в країні лабораторно підтверджені 849 випадки інфікування коронавірусом. За останню добу зафіксовано 32 нових випадки. Кількість смертей – 14, видужали – семеро.
Нагадаємо, що в Україні відсьогодні набули чинності нові обмеження, введені через пандемію коронавірусу.