У серпні 2021 року 54-річний чоловік з індійського міста Ченнаї відповів на відеодзвінок в WhatsApp з незнайомого номера. З ним говорила оголена жінка, яка змусила чоловіка роздягнутися. Після цього індійцеві стали шантажувати і вимагали грошей з погрозами опублікувати записане з ним відео в соціальних мережах. Про це повідомляє індійське видання The Times of India.
Жителі Індії стикалися в 2021 році з шахрайством через вимагання грошей після відвертих відеодзвінків. Тільки в місті Ченнаї з початку року жертвами стали не менше 30 чоловіків. За аферою стоять злочинці з північних штатів країни.
Відзначається, що шахраї використовують для відеодзвінків месенджер WhatsApp, Facebook і Instagram. Вони пишуть користувачеві, починають спілкуватися, а потім жертві дзвонить жінка і починає роздягатися, підбурюючи чоловіка робити те ж саме, поки його записують на відео. Шахраї знаходять інформацію про своїх жертв в соціальних мережах і шляхом шантажу виманюють у них від 2000 до 2 000 000 Індійських рупій. Тільки рідкісні жертви звертаються в поліцію.
При цьому даний вид шахрайства почали вдосконалити. Замість оголених жінок на відео шахраї використовують діпфейкі. Зокрема, на дипфейки попалися 29-річний глава телекомунікаційної компанії і 46-річний бізнесмен в індійському штаті Гуджарат. Голоси жінок під час дзвінків звучали при використанні спеціальної технології. Відео ймовірно були взяті з порнографічних сайтів.
В одному з випадків шахраї використовували дипфейк за участю своєї жертви, яка не захотіла платити їм гроші. 33-річний Рохан Бхасін з Делі розповів, що через 15 секунд скинув відеодзвінок, за яким незнайома оголена жінка “здійснювала непристойні дії”, проте після цього шахраї все одно почали погрожувати йому опублікувати відео. Чоловік відповів, що шахраї можуть публікувати все, що хочуть. Вже через 15 хвилин після цього йому почали дзвонити родичі і друзі, запитуючи про компрометуючий відеозапис в мережі. З’ясувалося, що шахраї взяли обличчя чоловіка і наклали його на чуже оголене тіло.
Через кілька днів поліцейські затримали трьох чоловіків, яких підозрюють в аферах з використанням відеодзвінків. Стверджується, що вони причетні також і до атаки на бхасіна. Правоохоронці просять жителів Індії не відповідати на відеодзвінки від незнайомих людей.
- У липні 2021 року в мережі відключили сайт російського хакерського угруповання онлайн-вимагачів.