Україна б заплатила значну ціну, якби російським військам вдалося легко взяти Бахмут. Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики вважають, що хоча сам собою Бахмут і не має ні оперативного, ні стратегічного значення, його оборона є стратегічно обґрунтованою операцією.
“Українська оборона Бахмута, ймовірно, є стратегічно обґрунтованою операцією, попри її витрати для України. Якби російські війська взяли його відносно швидко та малою кров’ю, вони могли б сподіватися на розширення операцій таким чином, що Україна могла б поспішно побудувати оборонні позиції на менш сприятливої місцевості”, – зазначили у ISW.
Експерти уточнили, що раніше Сили оборони України використали схожу тактику поступового виснаження російських військ у Лисичанську. Там, як і в Бахмуті, окупанти змушені були домагатися незначних тактичних успіхів ціною великих втрат особового складу та техніки.
У результаті відбувся контрольований відхід українців із цього району, проте захоплення Лисичанська та адміністративного кордону Луганської області швидко виявилося для російських військ в оперативному відношенні незначним, а наступальні операції виснажених військ застопорилися влітку-восени 2022 року.
“Українська оборона Бахмута, ймовірно, сприятиме аналогічному [з ситуацією в Лисичанську] результату – російські сили перекидають в цей район сили і техніку з травня 2022 року і ще не домоглися будь-яких значних успіхів в оперативному відношенні, які серйозно загрожують українській обороні цього району. ISW продовжує оцінювати, що українські сили фактично стримують російські війська, техніку і загальний оперативний центр в Бахмуті, тим самим перешкоджаючи здатності Росії продовжувати наступ в інших місцях”, – додали аналітики.
- За даними ЗМІ, німецька розвідка стурбована «тризначними втратами» України у боях за Бахмут.