Президент Росії Володимир Путін ротує командувачів військ в Україні – це знижує їхню політичну вагу, що вигідно для збереження влади, але зменшує ефективність керівництва армією Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.
Аналітики зазначають, що спочатку Путін не хотів призначати командувача вторгненням в Україну, щоб подати швидку перемогу як свою заслугу. Однак швидкої перемоги не сталося і російському диктатору довелося призначити командувача – 8 квітня 2022 року ним став Олександр Дворніков. Тоді ж Путін поставив йому завдання повністю захопити Донецьку область до Дня перемоги дев’ятого травня та створити єдину систему командування. Дворніков протримався півтора місяці, цих цілей не досягнувши. 26 травня йому на зміну прийшов Геннадій Жидко. Згодом такий стиль управління торкнеться практично всього вищого командування.
У ISW пояснюють, що фірмовим стилем Путіна є постійна ротація зі зниженням тих чи інших чиновників, але не винятком із системи влади. Таким чином, він не дає чиновникам набрати чимало влади та впливу, а з іншого боку – змушує цих чиновників після зниження доводити свою лояльність для повернення нагору.
У російському командуванні остаточно склалася “двопартійна” система – прихильників та противників глави генштабу РФ Валерія Герасимова, що внесло ще більший хаос в управління військами та постійну боротьбу підрозділів один з одним. У деяких діях експерти навіть передбачають помсту одним через підготовки суїцидальних завдань або обмеження в людських та логістичних ресурсах.
На думку аналітиків, Путін намагається зберігати баланс між цими двома угрупованнями, заграючи то з одним, то з іншим, що призведе до більш жорстокого пошуку винних за провали російських військ.
Незважаючи на це, самому Герасимову навряд чи загрожує відставка, оскільки це вдарить по репутації Кремля та іміджу міністерства оборони як єдиної структури. Також експерти звертають увагу на те, що Путін не вважає Герасимова людиною, яка може підірвати його авторитет як лідера вторгнення в Україну.