Російські окупанти очікують, що ЗСУ можуть перетнути річку Дніпро та провести контрнаступальні операції на сході Херсонської області, можливо, погрожуючи всім важливим наземним лініям зв’язку з Криму на материк. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.
На супутникових знімках можна помітити, що росіяни приділяють першочергову увагу копанню окопів та спорудженню протитанкових укріплень уздовж ліній розмежування, які з’єднують російські війська на східному (лівому) березі Дніпра з південно-східними тиловими районами в Херсонській області та Криму, а також довкола Мелітополя Запорізької області.
Більшість цих польових фортифікаційних споруд розташовані безпосередньо на самих лініях розмежування і в основному орієнтовані перпендикулярно до самих доріг.
Крім того, окупанти значно зміцнили 3-кілометрову смугу землі, що відокремлює Кінбурнську косу від материкової частини Херсонської області, а також уздовж пляжів на південь та схід від цієї смуги. Це може свідчити, що командування військ РФ розглядає перспективу українського контрнаступу через річку Дніпро як серйозну загрозу.
Аналітики також звертають увагу на те, що багато укріплень окупантів уздовж доріг не виходять далеко за межі самих доріг, часто досить далеко, щоб забезпечити хороші поля обстрілу з обох боків самої дороги. Більшість таких позицій мають відкриті фланги, що закінчуються посеред полів. Більшість із цих позицій не перебувають на тактичній відстані підтримки одна від одної, що робить кожну з них уразливою для українського тактичного оточення.
Експерти припускають, що окупаційні війська намагатимуться уповільнити, а не зупинити український наступ на східному (лівому) березі річки Дніпро, щоб розгорнути більше підкріплень.
Так, російські зусилля щодо підготовки великих оборонних позицій на сході Херсонщини, незалежно від того, наскільки добре чи погано вони виконані, наголошують на критичній важливості цієї місцевості для подальшого ходу війни.
Якщо українські сили закріпляться на сході Херсонської області, вони можуть загрожувати додатковим контрнаступом на Мелітополь із заходу, від якого російські війська, ймовірно, намагатимуться захиститись.