Росія під час переговорів про обмін полоненими в 2019 році наполягала на внесенні у список як мінімум 9 осіб, які брали участь в організації масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року. Про це йдеться в коментарі МЗС про трагічні події.
Зазначається, що РФ стала єдиною стороною, яка відверто не зацікавлена у встановленні об’єктивної картини трагічних подій в Одесі і причин, які призвели до неї.
У коментарі згадується про те, що в Росії ховається один з головних фігурантів розслідування – колишній заступник начальника ГУ МВС Одеської області Дмитро Фучеджи. РФ надала йому громадянство і відмовила в екстрадиції до України на цій підставі.
“Крім того, в рамках переговорів про проведення взаємного звільнення утримуваних осіб у вересні – грудні 2019 року Росія наполягала на видачі щонайменше 9 осіб, які брали пряму або непряму участь в організації масових заворушень в Одесі під російськими прапорами”, – йдеться в повідомленні.
У МЗС підкреслили, що правоохоронні органи роблять усе можливе для пошуку і залучення до відповідальності осіб, винних у злочині. До суду направлено 37 обвинувальних актів, стосовно 3 осіб винесені обвинувальні вироки. ДБР окремо веде кримінальне розслідування щодо можливої причетності спецслужб РФ до організації заворушень в Одесі.
В МЗС закликали міжнародне співтовариство і надалі протистояти російській пропаганді і дезінформації, які є важливим елементом агресії РФ і дестабілізуючих дій, спрямованих проти України та інших демократичних країн.
Нагадаємо, 30 квітня в СБУ повідомили про те, що учасники проросійського руху «Куликове поле» мали намір провести в Одесі ряд провокаційних акцій у річницю трагічних подій 2 травня 2014 року.