Парламентська асамблея ОБСЄ 6 липня прийняла термінову резолюцію, яка суворо засуджує триваючу окупацію РФ Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей. На знак протесту російська делегація покинула засідання.
Глава делегації РФ Петро Толстой на засіданні заявив, що Асамблея порушила правила про те, що рішення приймаються двома третинами голосів всіх членів Асамблеї, а не парламентаріїв, присутніх в залі, повідомляє РИА Новости.
За його словами, Москва хоче не конфронтації, а діалогу, який неможливий при порушенні регламенту.
“Якщо не хочете працювати за правилами, якщо хочете приймати політизовані односторонні рішення самі з собою, це ваше право, але ми в цьому брати участь не можемо”, — сказав він, після чого покинув зал засідання.
Слідом за Толстим від трансляції відключилися інші російські представники.
Глава Міжнародного комітету Держдуми Леонід Слуцький назвав резолюцію “брехливою і русофобською”, заявивши, що антиросійські документи, запропоновані Україною, нібито не вперше приймаються Парламентською асамблеєю з порушенням регламенту.
У свою чергу, Міністерство закордонних справ України вітає прийняття ПА ОБСЄ термінової резолюції
“Схвалення цієї резолюції вкотре підтвердило єдність міжнародної спільноти в засудженні російської агресії проти України. Нарощування російської військової присутності становить загрозу європейській безпеці”, – йдеться в заяві на сайті відомства.
У МЗС підкреслили, що резолюція ініційована постійною делегацією Верховної Ради в ПА ОБСЄ.
У документі ПА ОБСЄ закликала Росію припинити незаконну окупацію Криму, вивести свої війська, зброю, військову техніку, з окупованого півострова, припинити постійні кампанії з призову. Крім того, Асамблея закликала Росію зняти всі обмеження щодо свободи судноплавства в Чорному морі, Азовському морі та через Керченську протоку.
Як повідомив глава української делегації Микита Потураєв, резолюцію підтримали делегації всіх країн Заходу і багатьох інших країн, які послідовно підтримують Україну.
“Попри відвертий шантаж Росії, яка погрожувала у разі підтримки української резолюції вийти з складу ПА ОБСЄ, делегації країн-симпатиків України, так само як і керівництво Парламентської Асамблеї, проявили стійкість і єдність”, – зазначив він.
https://www.facebook.com/nikita.poturaev/posts/4006746526077994?__cft__[0]=AZWLeuUv6g5BNrZwOyE8h9OqCkO1FT3hw6wojPKVIUV_qvO3Nov4Em1EPyrXiwaMljaQpMCZIDCRdL29sSx44BOdRY-cmOKn4IlkPN40V-WbFLNV23cVwMrqxulheY4chlw&__tn__=%2CO%2CP-R