В ОБСЄ розкритикували український законопроект про “боротьбу з фейками”

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість з приводу змісту положень законопроекту про дезінформацію. Про це йдеться в заяві на сайті Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

За словами Дезіра, він розуміє необхідність України боротися з дезінформацією, особливо в контексті нинішнього стану країни. При цьому він підкреслив, що держава не повинна втручатися в роботу ЗМІ та організацію журналістської діяльності в Україні.

Дезір зазначив, що нинішнє українське законодавство вже передбачає механізми боротьби з суспільно небезпечною інформацією. При цьому представник ОБСЄ уточнив, що кожна людина має право на свободу слова, що закріплено в Конституції України і є зобов’язанням перед ОБСЄ.

Він також перерахував ключові компоненти у боротьбі з фейковою інформацією:

  • саморегулювання засобів масової інформації
  • підтримка професійних стандартів журналістики та ініціатив по перевірці фактів
  • незалежність ЗМІ
  • різноманітність джерел для спростування неправдивої інформації
  • розвиток медійної грамотності.

Дезір висловив готовність провести юридичну експертизу законопроекту, щоб гарантувати, що він не вплине негативно на свободу ЗМІ і повністю відповідає міжнародним стандартам.

Нагадаємо, що до березня поточного року уряду Міністерством культури, молоді та спорту буде представлено проект закону «Про протидію дезінформації», що передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за поширення фейків.

Зокрема, передбачається запровадити в країні інститут уповноваженого з питань інформації, до повноважень якого входитиме моніторинг публікацій, реакція на повідомлення про помилкові повідомлення із зверненням в правоохоронні органи і суди.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.