В тимчасово окупованому Росією Криму ускладнюється ситуація з питною водою, окупанти не забезпечують нею населення. Про це повідомляє німецьке видання DW.
Відзначається, що дефіцит питної води для простих цивільних людей виник на окупованому Криму через те, що окупаційна адміністрація використовує воду в першу чергу для забезпечення своїх військових об’єктів.
Як повідомили днями представники окупантів, у Загорському та Щасливенському водосховищах впав рівень води, а тому жителям Ялти тепер подаватимуть питну воду всього лише 6 годин на добу. Також кримчани постійно скаржаться, що навіть та вода, яку окупанти подають за графіком, йде зі слабким напором і має жовтуватий відтінок.
У свою чергу фахівець “Укргідрометцентру” Тетяна Адаменко розповіла, що в 2015 році в Криму випало всього лише 70% від необхідної норми опадів і з того часу баланс води на півострові більше не відновлювався.
Заступник директора Інституту водних проблем Михайло Яцюк каже, що окупаційна російська адміністрація вже практично повністю використовувала всю питну воду, яка була сформована природними стоками. Він стверджує, що кримські водосховища за час окупації вже являють собою деградаційні об’єкти. Також не наповнюються водою озера і річки через потепління.
При цьому Яцюк прогнозує, що на опади і талу воду на окупованому півострові не слід особливо розраховувати і в наступному році, тому що згідно з прогнозами поточна зима в Криму буде знову буде безсніжна.
- ЗМІ розповіли, що 22 грудня в Криму висохло Партизанське водосховище, яке є третьою за обсягами штучною водоймою на півострові.