В Україні почали видавати сертифікати про рівень володіння українською мовою

Національна комісія зі стандартів державної мови почала видавати перші сертифікати про рівень володіння українською мовою претендентам на посади держслужбовців, які успішно склали іспит. Про це повідомляється на сторінці Нацкомісії у Facebook.

Наразі видані сертифікати можна побачити тільки в Реєстрі державних сертифікатів. Однак незабаром ця функція буде доступна в особистих електронних кабінетах претендентів.

Станом на 30 липня, сертифікати отримали 145 осіб.

Зазначається, що сертифікат вважається виданим, коли його внесли до Реєстру. Нацкомісія зі стандартів державної мови привітала перших власників даного документа.

Чиновниця з Полтавської обласної державної адміністрації (ОДА) Світлана Байдан оприлюднила у Facebook свій сертифікат. Вона розповіла, що сам іспит пройшов нормально, але результатів довелося чекати дев’ять днів.

«9 днів хвилювань, 9 днів відсутності будь-якої інформації про результат, 9 днів моніторингу свого профілю, де повинен з’явитися сертифікат», – зазначила Байдан.

Депутат Збаразької міської ради Світлана Боднар теж розповіла у соцмережі про те, як складала іспит на знання державної мови. У неї виникли труднощі з реєстрацією на іспит. З самого ранку вона щохвилини оновлювала сторінку сайту для реєстрації.

“Нарешті з’явилася єдина вільна дата і час на обраному випробувальному майданчику. Хоча Нацкомісія заявляла про три сесії – 26, 27 і 28 липня. Виходить, місця миттєво розхапали, як гарячі пиріжки. Охочих більше, ніж дат для складання іспиту. Це – великий мінус”, – зазначила депутат.

За її словами, організація самого іспиту та робота консультантів-працівників бібліотеки були “на висоті”. Іспит охоплює чотири частини: “Культура мови” і “Читання”, “Письмо” і “Говоріння”.

Боднар додала, що завдання не дуже складні, але і не легкі.

Перший іспит на володіння українською мовою відбувся 19 липня. Таку перевірку повинні пройти перші особи країни, державні службовці, зокрема судді, правоохоронці та медпрацівники, а також ті, хто хоче отримати громадянство України. Для українців іспит безкоштовний, а для інших – 492 грн.

У разі провалу на іспиті, учасник може повторно здати його через чотири місяці.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.