В Україні з січня 2022 року змінилися вимоги для виходу на пенсію в 60 років. Про це повідомляється в законі “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Для отримання пенсії українцям тепер необхідно мати мінімум 29 років стажу замість 28 років. Ті, хто не виконав дану вимогу, будуть змушені працювати до 63-65 років. Однак для цього знадобиться не менше 19 років стажу.
Якщо ж громадянин не зможе набрати мінімальний стаж, то він почне отримувати мінімальну пенсію. Її розмір становить 1 тис. 934 грн (до липня 2022 року).
Ті українці, які ніколи не працювали офіційно, можуть і зовсім не розраховувати на пенсію. Після 65 років держава запропонує їм тільки державну допомогу.
При цьому вимоги до стажу ростимуть і в наступні роки. З 2023 року на пенсію в 60 років вийдуть тільки ті, хто має 30 років стажу.
Розмір соцдопомоги для тих, хто не отримає пенсію, буде розраховуватися виходячи з прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Станом на січень цього року, він встановлений на рівні 1 тис. 934 грн, а з липня збільшиться до 2 тис. 27 грн.
Літні люди, які не мають права на пенсію, не зможуть отримувати надбавки за вік (300-500 грн на місяць). Такі виплати будуть доступні лише для тих, хто має повний стаж – 35 років для чоловіків і 30 років для жінок.
Додамо, що відсутній стаж можна купити. Ціна становить 44% від мінімальної зарплати.
Також кожен місяць, за який сплачено такий внесок, буде зараховуватися до загального страхового стажу.
Наразі мінімальний страховий внесок за місяць становить 1 тис. 430 грн. Це 22% від мінімальної зарплати. З 1 жовтня 2022-го мінімальний внесок зросте до 6 тис.
- Кабінет міністрів дозволив оформляти субсидії, пенсії та іншу соціальну допомогу через портал «Дія».