В Україні набув чинності закон про мову: що зміниться і кого будуть штрафувати

Сьогодні, 16 липня, в Україні набув чинності закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Згідно з перехідними положеннями, “мовний закон” набирає чинності через два місяці після опублікування, яке відбулося 16 травня 2019 року.

Відповідний закон закріплює за українською мовою статус єдиної державної. Умисне його спотворення в документах з порушенням вимог правопису, а також створення перешкод і обмежень в застосуванні української мови тягнуть за собою відповідальність.

Тепер українська мова є обов’язковою для використання в публічному просторі, у державному і комунальному секторах, у транспорті та закладах громадського харчування, на підписах і маркуванні товарів і послуг, у медичній та освітній сферах, у театральних виставах і дубляжі кіно, на телебаченні, в інтернеті та друкованих ЗМІ.

Слід зазначити, що дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і здійснення релігійних обрядів.

Установам сфери обслуговування за порушення “мовного закону” буде загрожувати до 6800 гривень штрафу. При цьому норми, що стосуються штрафів, почнуть діяти лише через три роки.

Крім того, через два роки для отримання українського громадянства необхідно буде здавати іспит на рівень володіння державною мовою.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський пообіцяв Донбасу вільну російську мову.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.