Сьогодні, 8 січня, в Україні починають діяти посилені карантинні обмеження з метою боротьби з поширенням коронавірусу.
Які обмеження передбачає локдаун
Згідно з інформацією Кабінету міністрів, з 8 січня по 24 січня вводиться локдаун щодо ряду сфер. Зокрема, забороняється приймати відвідувачів у закладах громадського харчування. Ресторани, кафе і бари можуть здійснювати адресну доставку замовлень і працювати на винос.
Не працюватимуть у період посиленого карантину непродовольчі магазини, ринки та ярмарки. Реалізація товарів непродовольчими магазинами може відбуватися лише з адресної доставки.
Відсьогодні прийом відвідувачів мають припинити торгові центри.
Забороняється робота суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері побутового обслуговування, а також проведення всіх масових заходів, прийом відвідувачів у закладах культури та інших розважальних закладів.
Окрім цього, забороняється діяльність культових споруд і приміщень, обладнаних для молитов, які не можуть забезпечити можливість обмежити кількість відвідувачів до 1 людини на 5 кв.м. заборона стосується проведення релігійних заходів на відкритому повітрі, під час яких не забезпечено дотримання дистанції 1,5 м між присутніми.
Не працюватимуть і спортивні зали, фітнес-центри, басейни. Втім, заборона не стосується спортсменів національних збірних команд України та їхніх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
Водночас дозволяється проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортклубів. Однак за умови відсутності глядачів та дотримання санітарних, протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників.
Новорічні локації в Києві припиняють роботу на період локдауну. Зокрема зупиняється діяльність святкових концертів, ярмарків, продуктових атракціонів, ковзанок і т. п.
З 8 по 24 січня вводиться карантин у навчальних закладах незалежно від форми власності її здобувачами, окрім закладів дошкільної освіти та спеціальних навчальних закладів.
Після зимових канікул – з 11 січня – навчання триватиме в дистанційному форматі
Державним установам і структурам, які розташовані в столиці, рекомендують перевести роботу в дистанційний режим.
Що працюватиме
Дозволяється приймати покупців магазинам, в яких понад 60% площі призначені для торгівлі харчовими продуктами, ліками, медичними виробами, засобами гігієни та засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням та засобами захисту рослин.
Також можна торгувати паливом під час карантину.
Заклади, які ведуть дозволений вид діяльності, але розташовані в ТРЦ, можуть здійснювати торгівлю, але при наявності окремого входу в магазин.
Дитячі садки, на відміну від шкіл, середніх та вищих навчальних закладів, працюватимуть у звичайному режимі.
У локдаун зможуть працювати фінустанови та підприємства, які надають фінансові послуги та здійснюють діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей, а також оператори поштового зв’язку.
Дозволяється проводити медичну та ветеринарну практику.
Крім того, дозволяється працювати автозаправним комплексам (без зон харчування), технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.
Перукарні та салони краси зможуть приймати клієнтів за попереднім записом.
Готелі працюватимуть у період карантину, проте зони загального харчування лише з 6: 00 до 11: 00.
Громадський транспорт, у тому числі трамваї, тролейбуси, автобуси і маршрутні таксі, можуть переводити пасажирів тільки в межах кількості місць для сидіння.
На час посилених карантинних обмежень інтервал руху громадського транспорту може бути змінений. Також можливе обмеження на вхід пасажирів у метро, щоб уникнути масового скупчення людей на станціях і у вагонах. Про це додатково проінформують пасажирів через звукові оголошення метрополітену.
Центрам надання адміністративних послуг дозволяється працювати, але надаватимуть тільки важливі послуги. Зокрема видачу паспорта, заміну фото в паспорті, видачу дозволу на працевлаштування, свідоцтва про народження дитини, посвідчення багатодітної родини та інші послуги.
ЦНАП в Києві надають електронні послуги, але замовити їх можна через особистий кабінет.
Не варто забувати про масочний режим та інші засоби індивідуального захисту. Перебувати в транспорті без захисних масок не можна, як і на вулиці без документів, що засвідчують особу. Забороняється самовільно залишати місця самоізоляції.
Недотримання протиепідемічних обмежень каратиметься штрафом.