Лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук бачить вирішення проблеми з захопленими моряками – сісти з хлопцями та запропонувати щось робити. Про це він заявив у програмі “Право на владу”.
За словами Вакарчука, головне – це доля заручників. Він зазначив, що всі хочуть їх повернути, але Росія – підлий парламентер. У РФ розуміють, що Україна зараз має величезний інтерес високою ціною звільнити заручників, і користуються цим.
“Ось вам така ціна, а готові з’їсти це, готові зробити це. Мені здається в цьому сенсі потрібно вміти тримати удар. Мені здається, що перед Осакою, G20, Путіну теж важливо показати якийсь крок. Йому важливо приїхати туди і сказати: “Дивіться, я зробив. Нас в ПАРЄ повернули, ми такі хороші…”. Я не думаю, що тут ситуація така, що нам треба, а йому не треба. Я думаю, що йому теж якось треба вирішити цю ситуацію. Що б я зробив, я б зібрався всі разом, президенту і його команді, і міністра закордонних справ, який наскільки я пам’ятаю подав заяву, кандидата в міністри, сіли разом. Незалежно від обставин, незалежно від політичних дивідендів сказали: “Хлопці, що робимо?!”. Я думаю, що це була б правильна позиція і я закликаю їх це зробити”, – сказав Вакарчук.
Крім того, Вакарчук додав, що зараз, коли Росія повернулася в ПАРЄ, дуже важливо тримати емоції при собі і вести колективну політику.
“Я думаю, що по-перше,що зараз особливо коли Росія повернулася в ПАРЄ, деякі проросійські політики повертають контроль над українськими ЗМІ, поки Медведчук їздить до Москви і піариться на українських заручниках, коли президент і міністерство закордонних справ мають іншу політику щодо цього, я сподіваюся спільну, дуже важливо всім тримати емоції при собі, проводити колективну політику. Я абсолютно впевнений, що українська держава має навчитися у важкі часи, які особливо зараз, тримати зовнішній удар, а все, що є всередині не виносити. Це важко, це неприємно, йде передвиборчий процес, але ні одна, ні інша сторони не повинні виносити цей конфлікт, виносити ці емоції”, – додав Вакарчук.
Також він зазначив, що сьогодні важливо об’єднуватися. Він упевнений, що як би там не було, конфлікт, про який ми говоримо, він є емоційно політичним. А також лідер партії “Голос” абсолютно впевнений, що президент і міністр закордонних справ хочуть хорошого Україні.