ВАКС наклав арешт на «трубопровід Медведчука»

Вищий антикорупційний суд за клопотанням НАБУ і САП наклав арешт на майно технологічного комплексу розташованої на території України частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок». Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Постановою слідчого судді ВАКС від 23 лютого заборонено розпорядження, відчуження і користування об’єктами і лінійними ділянками, які безпосередньо задіяні в забезпеченні виробничої діяльності комплексу.

Як повідомили в НАБУ, майно передадуть в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Накладення арешту ініційовано в рамках розслідування обставин передачі права власності на частину нафтопродуктопроводу, що проходить територією України, суб’єктам господарювання, які, можливо, причетні до Росії. Цю схему НАБУ і САП розслідують з 2017 року.

У лютому 2021 року НАБУ, САП і СБУ задокументували протиправні дії експерта, який сприяв виведенню з державної власності стратегічного об’єкта нафтогазової інфраструктури.

У НАБУ уточнили, що підозрювана склала завідомо недостовірний висновок, що став підставою для винесення рішення Господарського суду Рівненської області, який відмовив у серпні 2017 року у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів “Самара – Західний напрямок” за державою.

Як пояснили в Бюро, відповідний магістральний трубопровід був збудований за часів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у власність держави на підставі правонаступництва. Водночас, дочірня компанія російської АК «Транснафтопродукт» зазначений трубопровід у власність України не передала. У 2011 році Господарський суд Рівненської області визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», що проходить територією України, за Україною, а Апеляційний та Вищий господарський суд у 2014-2015 роках рішення підтвердили.

У той же час через висновки експерта в 2015 році Госпсуд Рівненської області скасував це рішення нібито за нововиявленими обставинами. Надалі, у 2017 році, той самий суд рішенням, в основі якого був завідомо неправдивий висновок судової інженерно-технічної експертизи експертів ДП “УкрДІАП”, визнав право власності на частину нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок” За ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс”.

Українська ділянка СЗН належить “ПрикарпатЗахідтранс”. До 2016 року “ПрикарпатЗахідтранс” було структурним підрозділом “Транснафтопродукту” російської “Транснафти”. У лютому 2016 року “Транснафта” продала “ПрикарпатЗахідтранс” швейцарській International Trading Partners AG.

У березні 2019 року АМКУ дозволив виробничому унітарному підприємству “Нафтобітумний завод”, що належить великому приватному білоруському нафтотрейдеру “Інтерсервіс”, отримати контроль над ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс”.

Ряд ЗМІ називали політика і бізнесмена Віктора Медведчука одним з бенефіціарів СЗН. У той же час партія “Опозиційна платформа – За життя” заявила, що Медведчук і члени його сім’ї не мали і не мають відношення до нафтопродуктопроводу.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.