Вчені довели участь імунних клітин у видаленні непотрібних спогадів

Зараз в уявленні про природу людської пам’яті є розуміння зв’язку між її формуванням і закріпленням нових зв’язків між нейронами головного мозку. Вченим вдалося з’ясувати, як відбувається відбір непотрібних зв’язків при збереженні потрібних. Про це повідомляє naked-science.ru.

Китайські вчені на чолі з Прат Ваном з Чжецзянського університету опублікували в журналі Science статтю про результати своїх досліджень. Нею вони пов’язують процес згаданого добору активність імунних клітин в тканинах центральної нервової системи (мікроглії).

Під час постійної реорганізацій і перебудовах нейронних мереж велику роль відіграють макрофаги. Функції мереж особливо при видаленні надлишкових зв’язків в результаті дорослішання мозку (прунинга). Таким чином команда вчених вирішила дізнатися про роль мікроглії в забуванні.

Досліди проводили на лабораторних мишах. У них формували неприємні спогади, ударяючи струмом кожен раз, коли тварину поміщали в певну клітку. Через п’ять днів у мишей залишалося негативний спогад і в «небезпечній» клітці вони завмирали. Проте вже через місяць завмирати гризуни стали рідше, спогади слабшали.

Теж саме робили з мишами, у яких знищили більшу частину клітин мікроглії. У них негатив зберігався довше. Ті ж результати показали досліди над мишами, у яких макрофаги залишалися цілими, але була пригнічена активність цих клітин.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.