Коронавірус може залишатися на неорганічних поверхнях і в повітрі. До такого висновку прийшли вчені Національного інституту охорони здоров’я, Прінстонського і Каліфорнійського університетів, що вивчали стійкість збудника інфекції COVID-19, передає агентство UPI.
На думку дослідників, патоген не залишається в повітрі після 3 годин перебування там. На поверхнях максимальний термін – 3 дні.
Вивчаючи стійкість китайської зарази, американці розпилювали аерозолі, імітуючи тим самим повітряно-крапельний спосіб поширення. Був поміщений коронавірус також на різні поверхні. З’ясувалося, що на міді він тримається 4 години, на картоні – 24 години, на пластмасі і нержавіючої сталі – 2-3 дні.
Таким чином, вчені встановили, що передача коронавіруса реальна і по повітрю, і при контакті з поверхнями.
Ще дослідники побачили схожість стійкості збудника COVID-19 з його “родичем” з сімейства коронавірусів – SARS-CoV-1. Останній у 2003 році став причиною спалаху атипової пневмонії. Він теж може відносно тривалий час залишатися активним без живого носія, але COVID-19 поширюється набагато швидше і на великі території, ніж атипова пневмонія.
Раніше повідомлялося, що британська лабораторія хоче заразити добровольців коронавірусом, щоб розробити вакцину. Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про початок в світі пандемії цього захворювання.