Американські вчені встановили, що гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), одним із проявів якої є печія, може призвести до розвитку раку гортані та стравоходу. Про це йдеться в статті на сайті Американського онкологічного товариства CANCER, передає “РІА Новости”»
Від 20 до 40% дорослого населення розвинених країн страждає ГЕРХ – шлунково-кишковим захворюванням, яке виникає внаслідок попадання кислотного шлункового соку в стравохід.
Це явище називається кислотний рефлюкс або печія. Воно здатне викликати пошкодження тканин стравоходу і гортані, а при тривалому впливі навіть призвести до розвитку раку.
Вчені з США під керівництвом доктора Крістіана Абнета з Національного інституту раку, що входить в систему національних інститутів охорони здоров’я США (NIH), провели масштабне дослідження в 1995-1996 роках. У ньому взяли участь 3,5 млн осіб у віці від 50 до 71 року, які проживають в різних частинах Америки. Мета дослідження полягала у встановленні зв’язку між харчуванням і здоров’ям.
Через 16 років після завершення дослідження вчені проаналізували дані по 490 тис. 605 учасникам, порівнявши їхні анкети із заявками на медичне обслуговування, яке вони оформляли через національну програму медичного страхування Medicare.
Виявилося, що 24% учасників дослідження спочатку мали в анамнезі ГЕРХ. Протягом наступних 16 років у 931 людини з’явилася аденокарцинома стравоходу, у 301 — плоскоклітинна карцинома стравоходу, а у 876 — плоскоклітинна карцинома гортані.
Приблизно 17% зазначених випадків пов’язані з ГЕРХ. Вчені підрахували, що у хворих цією хворобою людей ризик розвитку раку приблизно в 2 рази вище, ніж у інших.
Втім, дослідники наголосили, що їхні результати носять попередній характер, а сам експеримент спрямований на те, щоб привернути увагу до такого небезпечного симптому, як печія.
“Одного цього дослідження недостатньо, щоб встановити ГЕРХ як фактор ризику раку та інших захворювань. Необхідні подальші дії, щоб оцінити, чи змінить ситуацію лікування, спрямоване на симптоми ГЕРХ», – додав Крістіан Абнет.
- Іспанські вчені змогли розкрити майже півстолітню загадку змін у клітинах, супутніх появі ракових пухлин.