Вченим з Гавайського університету вдалося відтворити запах давньоєгипетських парфумів, якими, ймовірно, користувалася цариця Клеопатра дві тисячі років тому. Про це пише Smithsonian.
В ході розкопок на місці стародавнього міста Тмуіт дослідники виявили руїни будинку парфумера і пляшки з залишками духів, які допомогли визначити деякі інгредієнти. Вчені змогли відтворити два аромати, що згадуються в історичних джерелах, — мендезіанський і метопіанський.
Парфуми були зроблені на основі мірри (смола з африканських та аравійських дерев). Також фахівці виявили кардамон, оливкову олію і корицю. Відтворені парфуми мали сильні, стійкі аромати, що злегка віддають мускусом.
Вчені припускають, що цими духами могла користуватися цариця Клеопатра. Однак історичні свідчення вказують на те, що у цариці була власна парфумерна фабрика, де створювали аромати особисто для неї.
Як повідомлялося раніше, вчені вивчили округлі статуї племен Центральної Америки, створені 2 тисячі років тому, і встановили, що вони виготовлялися з намагнічених блискавками базальтових валунів, багатих залізом.