Вчені з Єльського університету надали докази того, що стародавні люди значно змінили цілі екосистеми за допомогою вогню. Відповідне дослідження опубліковано в журналі Science Advances.
На північних берегах озера Малаві в Східній Африці виявили щільні скупчення кам’яних артефактів, що датуються більше ніж 92 тис. років тому. Дослідники вважають, що вони є доказами проектування екосистеми першими людьми.
Наші предки використовували вогонь таким чином, щоб ліси перетворилися в ті савани і рідколісся, які ми бачимо сьогодні.
“Наше відкриття вказує на те, що до кінця плейстоцену наші предки знайшли нові застосування для вогню, перетворивши його в інструмент, який дозволив їм перетворити ліси Східної Африки на відкриті рідколісся», – повідомив доцент Єльського університету Джессіка Томпсон.
Вчені припускають, що в стародавні часи клімат був сприятливий для рослин, проте в районі проведення археологічних розкопок була знайдена лише пилок рослинності й частинки золи після пожеж.
При цьому різке збільшення кількості деревного вугілля і відсутність лісу наштовхнуло дослідників на думку, що люди знищували величезні дерева на цьому місці вогнем. Їх мотив залишається невідомим, але, на думку вчених, наші предки таким чином хотіли створити середовище проживання, придатне для полювання і збиральництва.
- Вчені з США і Японії назвали термін загибелі всього живого на Землі.