Вчені з Нідерландського інституту нейробіології заявили, що стали на крок ближче до відновлення зору у незрячих людей за допомогою мозкових імплантатів. Про це повідомляє CNN.
Дослідники розробили імплантати з 1024 електродами-провідниками, які переносять електричні потоки в мозок і з нього – і імплантували їх в зорову кору двом мавпам.
Посилаючи електричні сигнали в мозок мавп, вчені створили “фосфени”- точки світла, які можна “бачити” або сприймати мозком і які можна використовувати для створення ілюзій форм і об’єктів.
Мавпи виконали ряд завдань, і, використовуючи свій штучний зір, вони змогли розпізнавати форми і об’єкти, включаючи лінії, рухомі точки і букви, повідомили дослідники.
На думку вчених, така технологія може одного разу симулювати зір у сліпих людей, які раніше могли бачити.
Вчений Пітер Рольфсема пояснив, що коли людина втрачає зір, кора мозку просто перестає отримувати вступну інформацію. Технологія дозволяє “об’їхати” непрацюючі очі і безпосередньо посилати зображення в мозок.
У майбутньому, за його словами, людина зможе носити окуляри з камерою, яка буде передавати зображення в мозок, перетворюючи їх в набори світлих точок.
Вчені сподіваються, що технологія буде готова до випробувань на людях до 2023 року.